Średnia pozycja reklamy AdWords czy to ważny wskaźnik?

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Po pierwsze: ranking to już nie jest wynik mnożenia QS i CPC. Google już tak tego nie przedstawia o czym świadczą arty w centrum pomocy i fakt że zniknęły oficjalne video w których było to tłumaczone. Warto zatem napisać, że to w uproszczeniu.
    Po drugie: “Patrząc na średnią pozycję np. 3 wydawać by się mogło, że dość często znajdujemy się na pozycji ponad wynikami wyszukiwania, na żółtym tle. Generalnie są powody do zadowolenia. Z tym, że jeśli spojrzymy na ten wynik od strony matematycznej to może okazać się, że raz czy dwa byliśmy na pozycji pierwszej a kolejne wyświetlenia odbyły się na pozycjach niższych.” – piszesz jakby to była czysta średnia arytmetyczna a to nieprawda. Wprawdzie na twoim screenie to się zgadza ale to przypadek. Tak naprawdę jest to średnia ważona biorąca pod uwagę liczbę wyświetleń wszystkich słów. Czyli jak mamy w kampanii 3 grupy z pozycjami: 5,3; 4,1 i 9,1 to średnia nie pozycja wszystkich grup i zarazem całej kampanii wcale nie wyjdzie na zasadzie: (5,3+4,1+9,1)/3=6,16 tylko np 5,1.
    Po trzecie: “Można sprawdzić przypuszczalne pozycje ze względu na ustawioną stawkę CPC w narzędziu Prognoza odwiedzin” to już w ogóle niezły żart – czysta teoria.
    Mimo wszystko pozdrawiam

    1. Dzięki za uwagi i chęć wypowiedzi. To zawsze się dla mnie liczy, ale pozwolę sobie także na parę uwag bo nie mogę się tutaj do końca się zgodzić.

      ——–z komentarza
      Po pierwsze: ranking to już nie jest wynik mnożenia QS i CPC. Google już tak tego nie przedstawia o czym świadczą arty w centrum pomocy i fakt że zniknęły oficjalne video w których było to tłumaczone. Warto zatem napisać, że to w uproszczeniu.
      ———

      mój komentarz:

      Ja może nie jestem na bieżąco, ale nic nie wiem o tym, że coś się zmieniło w kwestii Rankingu Reklamy. W Google też nic nie wiedzą, przynajmniej w Polsce. A skoro odnosimy się do pomocy Google to tutaj jest link
      (http://support.google.com/adwords/bin/answer.py?hl=pl&answer=1722122&from=6111&rd=1 )
      bezpośredni do jasnej definicji Rankingu Reklamy, gdzie jest napisane:

      “Aby poprawić pozycję reklamy, możesz polepszyć stawkę lub skoncentrować się na poprawieniu Wyniku Jakości”

      Jeśli chcesz poprawić zatem wynik możesz ponieść jeden lub drugi składnik równania czy tak nie dzieje się przy równaniach z użyciem mnożenia? Nie ma nic dodatkowego w tej definicji. Dla mnie nic się nie zmieniło i pozostaję przy określeniu Rankingu Reklamy w ten sposób jak napisałem w poście zgodnie z tym co obowiązuje. Jeśli coś by się miało zmieniać w tak ważnej sferze jak Ranking Reklamy to byłoby o tym bardzo głośno. W moim przekonaniu to znikanie różnych szczegółów może wynikać z przeprowadzki na nowy interfejs pomocy, przy którym pracuje masa ludzi na całym świecie. Coś mogło umknąć 😉

      Kwestii drugiej:

      Opisywałem czysty przypadek teoretyczny dla jednego słowa kluczowego. Odnosiłem się do danych dla konkretnego słowa kluczowego, do którego przypisana jest średnia pozycja. To o czym mówisz to już średnie dla wyższych poziomów i tu rzeczywiście może tego nie doprecyzowałem. Jest to przykład najprostszy bo miał służyć tylko zwróceniu uwagi na problem. Być może trzeba było to doprecyzować.

      W kwestii trzeciej:

      Będę wdzięczny za konkrety i rozwiązanie alternatywne zamiast tylko stwierdzenia, że coś jest żartem. Jak jest to umieszczam przy nim uśmiechniętą buzię, żeby wszyscy wiedzieli, że próbuję być śmieszny.

      W kwestii narzędzia prognozy, to napisałem wyraźnie , że można sprawdzić PRZYPUSZCZALNE pozycje. Nie napisałem, że to narzędzie do sprawdzania pozycji faktycznych. Jest to sposób na jakąś orientację w temacie osiąganych pozycji, mimo swojej niedokładności dla niszowych słów. Jeśli znasz lepsze wyjście w tym temacie zgadywania od jakiej stawki zacząć, aby zacząć wysoko grać dla nowego słowa to bardzo chętnie skorzystam z ciekawych wskazówek.

      W każdym razie dzięki za wysiłek i czujność 🙂

      Dalsze komentarze na moim profilu Google+ 🙂
      https://plus.google.com/107154050701198561630/posts/EgLndbUehsy

  2. Jestem pod wrażeniem ilości wartościowych informacji jakie tutaj zawarłeś. Wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeś 🙂

    1. Cieszę się, że na coś komuś się czasem przydaje to co uda mi się napisać mimo, że właściwie to piszę dla siebie 🙂

  3. Wyniki eye tracking niemalże dla każdej witryny są takie same – górny lewy róg… Musze pomyśleć jak tam wstrzelić reklamę AS na swoich sajtach 😀

  4. Witam, a co dziś Pan Przemek twierdzi o usunięciu/wyłączeniu Średniej pozycji reklamy dla użytkowników GoogleAds?

    Może jakiś nowy-precyzyjny artykuł z tego tematu?

    pozdrawiam.

Sliding Sidebar