[Nowość] Dane Google Analytics w interfejsie AdWords

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Wow, jestem pod wrażeniem że to wdrożyli – chyba z pół roku temu też o tych testach czytałem jednakże nie za bardzo wierzyłem, że ta zmiana obejmie wszystkich. A tu taka niespodzianka 🙂

  Przemek, podnosisz też bardzo istotną kwestię – przejrzystość i “zjadliwość” interfejsu. Oczywiście zmiany w tym kierunku są jak najbardziej na plus dla świadomych graczy ale czy znowu Google nie odgradza się trochę od swojego większościowego targetu – małych odbiorców? A może AdWords Express wyewoluuje troszkę mocniej i będziemy mieli 2 rozwiązania uzupełniające się wzajemnie?

  1. Dzięki za komentarz.

   AdWords Express raczej nie będzie uzupełnieniem. Przynajmniej jakoś tego nie widzę. To rozwiązanie w obecnym kształcie jest zbyt prymitywne. Ja to widzę jako początek drogi, jako takie intro. No chyba, że jak mówisz ewoluuje, ale wtedy przerodzi się w zwykłe Adwords 😉 Choć powiem, że robię teraz kampanię na AdWords Express i jestem zawsze ponad wynikami 😉 Bardzo ciekawe.

 2. trzeba bedzie nabyć szerszy monitor:)

  na pewno bardzo przydatne przy samych reklamach, może żyje w jakiejs nieświadomości, ale ja w analytics widziałem treści reklamy w podziale na nagłówki- jak nagłówki mam takie same to już pojawia sie problem, który teraz już został rozwiązany:)
  dodatkowo raportowanie kampanii będzie w wielu przypadkach prostsze

  dla mnie zmiana baaardzo na plus, odkąd słyszałem, że to jest w planach czekałem z niecierpliwością

  btw dzieki za wskazówke z “Połączone konta”

  1. Proszę 🙂 chwilę mi zajęło zanim się zorientowałem, że to jest i nie wystarczy łączenie kont takie jak dotychczas. Coś mi się zdaje, że to nie koniec integracji. Nie dodawali by całej zakładki 😉

 3. A dla mnie przeładowanie interfejsu informacjami to świadomy zabieg G. Wszyscy są zadowoleni – duzi gracze z takiego morza informacji umieją odsiać pożyteczne informacje czy przekroje [bo jeszcze moment i wyewoluuje to w jakieś OLAP ;)], mali co prawda nie umieją, ale pozostają pod wrażeniem ogromu udostępnianej informacji i są [fałszywie] przekonani, że umieją z nich zrobić użytek [identycznie, jak np. w programach giełdowych], a G. ma kasę z jednych i drugich. Zbytnia przejrzystość informacji spowodowałaby powstanie zbyt prostych recept, a w wyścigu zbrojeń wygrałby po prostu ten z większym budżetem. A tak – grają wszyscy.

  1. Masz rację. Interfejs jest coraz mniej czytelny. Sam ostatnio się zastanawiałem jak można było tak zagmatwać kwestię sieci reklamowej. Ciągle mam trudności z przestawieniem na ten nowy podział. Polecam też założyć nową kampanię, tyle opcji, że normalny śmiertelnik nie da sobie rady 😉

   Coż przynajmniej mamy o czym pisać.

 4. Dla mnie zmiana na plus. Przyśpieszy pracę i ułatwi analizę. Teraz, aby były widoczne kolumny potrzebne do analizy trzeba 27″ monitor;)
  Dla mnie dane z Analytics dostępne w AdWords to bonus w postaci przyśpieszenia pracy. Jeżeli chcę dokładniejszych danych zaglądam do analyticsa, jeżeli nie pozostaję w adwords. Zastanawia mnie kiedy dojdzie do takiej integracji, ze będzie potrzebne 1 narzędzie.

  Torero: Największą zaletą AdWords jest to, że mogą grać duzi i mali. Ja osobiście uważam, że jeżeli ktoś ma biznes lokalny to powinien uzywać adwords plus działania w real’u (nie chodzi o market). Tak bym doradził.

 5. Wg mnie bardzo istotna zmiana m.in. z punktu widzenia Wyniku Jakości i sposobu jego obliczania (korelacja słowo kluczowe -> tekst reklamy -> strona docelowa) 🙂

  Co jednak mają do powiedzenia ci reklamodawcy, którzy swoje kampanie kierują na dedykowane strony docelowe np. z formularzem, gdzie Bounce Rate > 80% 😉

  Czas pokaże.

 6. Fajnie że to wdrożyli, jest to bardzo przydatne, tym bardziej jak ktoś prowadzi większą ilość kampanii, to ma wszystko pod nosem. Co do mnogości opcji w nowej odsłonie AdWords, zawsze będą za i przeciw, wg. mnie jest to kwestia przyzwyczajenia się, choć z drugiej strony cenię prostotę i funkcjonalność.

  Miejmy nadzieję, że zmiany będą szły w lepszym kierunku 🙂

 7. Przemku, jak można się z Tobą skontaktować w kwestii szkolenia w Warszawie z Analytics?
  Dzwonię na numer podany na marketingnet i od miesiąca nikt się nie odzywa.

  Pozdrawiam
  Kamil

 8. Powinni łączyć wszystkie narzędzia – dobry pomysł.
  Sprawniej będzie można się poruszać i rozwiązywać problemy. Ja oceniam to na plus.

Sliding Sidebar