Google Analytics 4 – wszystko co trzeba wiedzieć

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Cześć Mariusz! Odnosimy się do zdarzeń w nowej wersji a nie sesji czy hitów, więc tutaj będzie trochę inna filozofia bo ograniczenia dotyczą bardziej konfiguracji zdarzenia każdego, a nie ich ilości miesięcznie – tak więc co do fazy zbierania danych miesięcznie nie będzie limitów w GA4. (Będą na pewno za limity dotyczące ilości zdarzeń użytkownika dziennie). Bardziej skupiłbym się w tym momencie limitach zdarzeń do tworzenia analiz, w zakładce Analizy, i to będzie 10M. Zobacz tutaj: https://support.google.com/analytics/answer/7579450?hl=en&ref_topic=9266525

  2. Obok miałem zakładkę z bloga Conversion na ten sam temat i oni twierdzą, że liczba hitów w GA4 jest… nielimitowana 😀

 1. We wszystkich nowo stworzonych usługach GA4 w raportach pozyskiwania pojawia mi się dosyć znacząca ilość ruchu pochodzącego z self-refferali (mojadomena / referral) jak również oznaczonych jako (not set) / (not set). Czy zaobserwowałeś podobne zjawisko? Czy masz pomysł co jest tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

  1. Bartosz, możesz teraz wykluczyć swoją domenę (self-referral) w ustawieniach tagu Google Analytics. Wejdź Administracja – Strumienie danych – Twój strumień – Ustawienia tagowania – konfiguracja domen. Tam dodaj swoja domenę. nie powinno już być problemy z self-referralami 🙂

   1. Dzięki, tak zrobiłem i będę obserwował efekty.
    Chciałbym jednak ustalić przyczynę skąd w ogóle te self-referrale się u mnie biorą. Zgodnie z poradnikiem Google (https://support.google.com/analytics/answer/6350128?hl=pl – dotyczy to UA ale zakładam, że jest to aktualne również dla GA4) występowanie self-referrali jest oznaką nieprawidłowej implementacji GA. Żadna z opisanych tam przyczyn u mnie nie zachodzi, nie rozumiem więc skąd one się biorą w raportach.

   2. Dodanie własnej domeny w tamtym miejscu nie pomogło. Tak mi się wydawało, że nie jest to miejsce służące do tego celu- ponieważ podana przez Ciebie konfiguracja dotyczy pomiaru w wielu domenach ale pomyślałem, że jest to rzecz sprawdzona.

   3. Niestety masz rację. pospieszyłem się. Faktycznie też widzę self-referrale dalej w GA4. Dodając do cross-domain te domeny będą automatycznie wykluczane jako self-referrale, dodatkowo będzie sporo więcej opcji w tym obszarze, ale w tej chwili to jeszcze niestety nie działa. Spodziewam się tego bardzo niedługo.

   4. Od supportu Google otrzymałem następującą odpowiedź: “zweryfikowałam sobie sprawę raz jeszcze z działem technicznym i okazało się, iż w nowym GA4 jest to normalne zachowanie jako że jeśli istnieje na stronie przekierowanie, to zmienia się source/medium na self-referral i niestety nie można tego wykluczyć. Natomiast warto również wspomnieć, iż self-referral nie wyzwala nowej sesji.”
    Hmm, wydaje się to absurdalne.

   5. Nie będę komentował odpowiedzi supportu. Ale… 😉 to nie jest normalne i niedługo tego nie bedzie. Self-referrale to jest nienormalna sytuacja i jest to doskonale wiadome dla inżynierów. Z jakiegoś powodu ta opcja nie znalazła się przy launchu, ale wygląda na to, że to bardzo niedługo wejdzie

 2. Pamietam jak uczyłem sie pierwszej wersji GA to było coś nowego i interesującego ale teraz jak dodałem GA i TM do swojego bloga https://truckercheckin.com a do tego Micorsot Clarity to nie wiem od czego zacząć 🙂 To nie wygląda jak interesujące narzędzie dla marketingowaca tylko wstęp do społeczeństwa opartego na danych analitycznych.

Sliding Sidebar