Rok 2018 końcem ery modelu atrybucji Last-Click?

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Świetny artykuł! Juz czekam na Google Attribution. Myślę, że trochę czasu minie zanim klienci przyzwyczają się do innego modelu atrybucji niż last click ale model data driven wydaje się być na chwilę obecną jedynym słusznym.

  2. Dobry artykuł i słuszny kierunek. Atrybucja może zacząć odgrywać coraz większą rolę. Sam last – click jest wybiórczy. Firmy często wybiórczo analizują dane, mierzą same kliki lub same telefony. To trzeba najpierw zmienić, aby modele atrybucji nabrały większego znaczenia. W zakresie telefonów w calltracker.pl można mierzyć również first – click, więc jest coś ponad podstawowy model. Im dokładniej będzie można zmierzyć proces zakupowy tym szybciej będzie wzrastała rola atrybucji.

  3. Super artykuł , czekam na więcej podobnych i z optymizmem patrzę do przodu. Polecilibyście coś podobnego ? Jakieś blogi ? Może magazyny typu social media manager, tak do poczytania i żeby coś się dowiedzieć 🙂 Dzięki z góry i czekam na więcej !

  4. Byłoby fajnie gdyby takie zmiany faktycznie zaszły – jednak z tego co obserwuję w sieciach afiliacyjnych to mimo poparcia pomysłu wszystko się zatrzymuje po stronie reklamodawcy. Najwyraźniej tam nie ma motywacji na zmiany.

    1. Brak przejścia na modele inne, niż Last-Click będzie po prostu gwoździem do trumny w niedługim czasie. Inni będą w stanie inwestować w jasno wycenione kanały marketingowe, a Ci co zostaną na Last-Click będą wydawać na oślep budżety reklamowe. W obecnych realiach taka strategia nie ma szans.

  5. Czy w darmowej wersji narzędzia będzie można podłączyć zewnętrzne źródła typu newslleter i criteo?

  6. Bardzo fajnie wyczerpałeś temat 🙂 Również uważam, że model last click jest raczej słaby i czekam na zmianę

Sliding Sidebar