Więcej trenerów Google w Polsce


 

adwords_certified_trainer.jpg

Miło mi poinformować, że będzie większa ilość trenerów Google z zakresu reklamy w wyszukiwarkach czyli Certyfikowani Trenerzy AdWords

 

Co to jest program AdWords Certified Trainer?

Program istnieje w Polsce od kilku lat (2009 r.). Pierwotnie było 7 trenerów wybranych wśród agencji działających na polskim rynku skupionych w 4 firmach (Maxroy, Performance-Media, Netsolutions oraz MarketingLAB 😉 ). Program z początku nazywał się AdWords Seminar Leader, który istniał w większości krajów gdzie firma Google aktywnie angażowała się w edukację rynku.

adwords-seminar-leader.gif

Pogram jakiś czas temu zmienił trochę swoje oblicze i nazwę, właśnie na AdWords Certified Trainer. Wtedy też został zrobiony porządek z kwestią logo. Wszystkie loga Google zostały ujednolicone do obecnego wyglądu.

adwords_certified_trainer.jpg

Co znowu ostatnio uległo zmianie. Pojawił się program Google Partners, który zastąpił poprzedni czyli Certyfikowanych Partnerów AdWords.

home-partner

W międzyczasie powstała Akademia AdWords, która przeistoczyła się w Akademię Google dla Agencji, a teraz w Akademię Google Partners. Akademia nie jest ściśle związana z samym programem trenerskim, ale trenerzy w nim uczestniczą. Nie jest to regułą, gdyż do tej pory szkolenia w ramach akademii prowadzili między innymi Robert Rydz-Mościcki oraz Lech Krupa, którzy nie byli na liście aktywnych trenerów do tej pory.

W tym samym czasie zmieniła się liczba trenerów. Pozostało 4 trenerów Google. Bartek Berliński, Tomek Frontczak, Maciek Lewiński, który dołączył do grona trenerów oraz ja.

Nowi trenerzy w Google

Niedawno zakończyła się rekrutacja nowych trenerów, w której wzięło udział kilkadziesiąt zaproszonych agencji. Agencje zostały wybrane pośród uczestników programu Google dla Agencji. Owocem prawie miesięcznego procesu rekrutacyjnego jest grupa 17 nowych trenerów. Każdy z kandydatów musiał zaprezentować krótką prezentację (szkolenie) na losowo wybrany temat z zakresu marketingu w wyszukiwarkach. Warto poznać nowych trenerów i zobaczyć pełną listę obecnych trenerów Google AdWords.

Rekrutacja trenerów Google AdWords

Miałem niewątpliwą przyjemność udziału w procesie rekrutacji nowych trenerów jako osoba odpowiedzialna za kwestie merytoryczne, które były jednym z kilku czynników wyboru kandydatów. Przyznam się, że miło było posłuchać wykładów na znane tematy, ale w nowych wydaniu. Wielu z kandydatów bardzo ciekawie przedstawiało dość zawiłe zagadnienia związane z optymalizacją i aspektami technicznymi AdWords. Dużą wagę przywiązywaliśmy do przejrzystości prezentacji i dopasowania do grupy docelowej szkolenia. Przyznam, że  sporo się nauczyłem podczas tej rekrutacji. Całkiem ciekawa grupa utalentowanych szkoleniowców “wyszła z ukrycia” 😉  i myślę, że wpłynie to pozytywnie na nasz rynek, edukację i świadomość klientów.

Jakość szkoleń AdWords

Trzeba pamiętać, że tytuł Certyfikowanego Trenera AdWords jest tytułem przypisanym do konkretnej osoby a nie firmy i nie może być traktowany wymiennie w firmie. Mimo, że każdy z trenerów został wybrany ponieważ docenione zostały, oprócz umiejętności prezentacyjnych, doświadczenie i wiedza, to jakość szkoleń będzie na bieżąco monitorowana przez Google. Certyfikaty są odnawiane, tak więc każdy z trenerów musi dbać o jakość, opinie i oceny uczestników, aby utrzymać tytuł na kolejny okres.

Z mojej strony życzę nowym trenerom ciekawych grup i pozytywnych komentarzy uczestników, co jest chyba najważniejsze 🙂

Informacja została ogłoszona na oficjalnym blogu Google oraz na blogu Wszystko o AdWords.

 

3 Comments

Add yours
 1. 1
  Marta

  A ja właśnie dziś przejrzałam strony ponad 10 największych agencji SEM w naszym kraju i widać, że mają chyba “wyłożone” mówiąc brzydko na zmiany, bo żadna z nich nie używa znaczka partner google, zamiast tego, wszystkie świecą “Certyfikowany partner AdWords”, a posługiwanie się tym znakiem od pierwszego października jest bezprawne…. Ot, pokazuje to “jakość” naszych rodzimych agencji….

 2. 2
  Dariusz Romanowski

  Marto masz całkowitą rację. Dbając o najlepsze interesy swoich klientów powinni zadbać o aktualizację, a teraz widać, że jest tak jak mówisz. Klienci nie zawsze wiedzą o wszystkich zmianach w Google, ale agencję powinny się wstydzić:)

 3. 3
  Adam Rozbicki

  Przemku czy mógłbyś zdradzić jaka jest droga do zostania trenerem google? Posiadając dużą wiedzę i doświadczenei trzeba się gdzieś zgłosić?

+ Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.