Sitelinki w AdWords – wszystko o dodatkowych linkach witryn

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Teksty reklamowe rozszerzone do sitelinków powinny znajdować się w tej samej kampanii czy grupie reklam?
  Jak dodałem do tej samej grypy a tytuł reklamy rozszerzonej = tekst linku rozszerzonego wyświetlają się różne reklamy z danej grupy czyli z nazwą firmy ale także z podkategorią (z linku rozszerzonego).

  1. Teksty w rozszerzonych sitelinkach brane są, tak napisałem, z różnych kampanii, a nawet kont. Jeśli adres URL się zgadza (pasuje do URL sitelinku) to reklama może zostać użyta do rozszerzenia sitelinku.

 2. Opcja z dodawaniem parametru URL do śledzenia w Analyticsie jest bardzo dobra. Gdybym tylko na to wpadł zanim wklepałem te 400 linków ręcznie ;). Koniecznie potrzebna będzie szybka aktualizacja AdWords Edytora. 🙂

  Warto dodać, że odpowiednia korelacja danych z segmentów “To kliknięcie w porównaniu z innymi” oraz “Typ kliknięcia” pozwalają (choć w przybliżeniu stwierdzić) które sitelinki wyświetlają się najczęściej razem i które z tych zestawień są najczęściej klikane.

  1. AdWords edytor będzie aktualizowany znowu w niedługim czasie, między innymi właśnie też w ramach zarządzania sitelinkami.

 3. Próbuje od kilku tygodni uzyskać rozszerzone sitelinki w mojej kampanii. Dopiero kilka dni temu udało mi się dostosować do wszystkich warunków tej funkcji tzn. mam grupy reklam, w których URL jest identyczny jak URL sitelinku, zawierają po 2 różne reklamy, wyswietlają się na pierwszych pozycjach itd. Używam 4 – 6 sitelinków w kampanii.
  Niestety do tej pory nie udało mi się zaobserwować ani jednego wyświetlenia mojej reklamy z rozszerszonymi sitelinkami… Ile czasu musi upłynąć zanim zaczną się one wyświetlać?

 4. Wiadomo coś kiedy w edytorze będzie możliwość dodawania nowych sitelinków z kampanii rozszerzonych + ewentualnie sprawdzania statystyk z sitelinków w edytorze?

 5. Wybacz, mam ciężki dzień i może źle zrozumiałem – chcę się upewnić. Czyli ogólnie rzecz biorąc jeśli chcę, aby w rozszerzonych danych wyświetlała się podstrona “kontakt”, to powinienem gdzieś indziej również zrobić reklamę, która wskazuje bezpośrednio na ten adres, tak?

Sliding Sidebar