Nowy interfejs Google Tag Manager – szybkie podsumowanie zmian

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Nowy GTM daje radę i nowe konta zakładam już tylko na nowym interfejsie. Estetycznie bardziej też nawiązuje do wyglądu Analytics i AdWords, więc całość wydaje się bardziej spójna.

  1. Witam. A mnie jakoś nie leży, przyzwyczaiłam się do starego. Ale ja naturalną blondynką jestem;-)

 2. No właśnie, Przemek, ale dlaczego nie można było zostawić “Reguł”? Czy można jakoś wpłynąć na zespół lokalizujący GTM-a, żeby zmienić te “Czynniki”? 🙂

  1. No i pogadalem z zespołem GTM na temat tłumaczenia interfejsu Emotikon wink czy “Czynniki aktywujące” maja zostać czy zmieniamy na coś innego? Wracamy do reguł ? Czy może są inne propozycje ? Wrzucajcie propozycje. Może się da coś zrobić 🙂

   1. Były reguły – niech pozostanie bez zmian 🙂
    To moje zdanie 🙂

 3. Jak dla mnie najlepszą opcją (nawet w starym interfejsie ) dodaną jakiś czas temu jest import i eksport – nie trzeba przeklepywać teraz wszystkich ustawień ręcznie.
  A wiadomo coś kiedy wszystkie konta zostaną zmigrowane na nowy interfejs?

 4. szkoda że tak mało ludzi wykorzystuje potencjał tag menagera, wpis jak najbardziej warty przeczytania 🙂

 5. Trudno jest mi przekonać się do nowości ale nie raz warto zaryzykować bardzo fajnie jest opisane więc pewnie się zastanowię

 6. Jako, że stanęło na regułach to proponuję nie mieszać i zaktualizować tekst.
  Artykuł przydatny ale jak wszedłem to się dziwiłem o co chodzi z tymi czynnikami skoro ja w interfejsie widzę “reguły”

 7. Czy warto wykorzystywać google tag manager w mniejszych sklepach internetowych. Czy to narzędzie tylko dla dużych graczy z dużymi nakładami na reklamę?

  1. Wykorzystanie GTM nie ma żadnego połączenia z wydatkami na reklamę czy wielkością. Nawet najmniejsze strony będą korzystały z tego rozwiązania (a właściwie właściciele). Zawsze pierwszą rzeczą jaką rekomenduję, jako pierwszą, to instalacja wszystkich kodów przez GTM.

 8. Ja z kolei chciałem zapytać, czy w związku z tymi zmianami Pana poradnik jest wciąż aktualny? Czy wciąż można z nim rozpocząć naukę korzystania z GTM?

Sliding Sidebar