Jak zwiększyć Wynik Jakości w Google AdWords?

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Post trafił w moje ręce w sytuacji gdy właśnie “zmagam” się z moim Wynikiem Jakości. Sytuację opisywałem już na forum pomocy AdWords i wydaje mi się, że zastosowałem się do wszystkich rad podnoszących WJ (dopasowanie :)). Niestety mimo usilnych starań coś jest nie tak z jedną z moich kampanii – niski wynik jakości (1) (mimo że kampania przez około tydzien działała idealnie) i informacja:

  Trafność: W porządku
  Strona docelowa: Złe
  Skuteczność strony docelowej: W porządku

  Mimo usilnych starań (cena za słowo 12 zł, dopasowanie słowa scisłe, skierowanie na region i domena internetowa ze słowem kluczowym) w dalszym ciągu reklama nie wyświetla się i WJ jest na tym samym poziomie ;/ Co ciekawe tworząc identyczną testową kampanię na inną domenę (blog tematyczny) wszystko było OK i reklama z tym nieszczęsnym słowem była na 1 -2 miejscu, a WJ = 10 potem 7. Cuż .. kampanię testową wyłączyłem i skierowałem zapytanie bezpośrednio do Pomocy AdWords – otrzymałem wiadomość od miłej Pani ;), że sprawa zostanie skierowana do specjalistów celem wyjaśnienia takiego stanu rzeczy… Pozostało czekać, ale jeśli ktoś miał podobny problem chętnie przyjmę wszelkie wskazówki.

  Pozdrawiam Autora i czytelników MarketingLab.pl
  PS. Konto Adwords ma około miesiąca

 2. Cześć Jarek,

  Sprawa jest dość jasna 🙂 Twoja strona docelowa nie pasuje dla systemu do danego słowa kluczowego. Testową kampanię skierowałeś na inną stronę i QS był OK. Oznacza to, że musisz popracować nad Stroną docelową. Skorzystaj z porad powyżej i z porad w pomocy Adwords.
  http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?answer=46675

  To Tyle co mogę powiedzieć nie widząc strony i kampanii.

  powodzenia

 3. Witam, trafiłem tu niedawno i jestem pozytywnie zaskoczony. Dotychczas tę wiedzę nabywałem na stronach zagranicznych. Osobiście w optymalizowanych przeze mnie kampaniach stosuję rozwiązanie tego typu (oprócz wskazówek podanych przez Ciebie powyżej):
  Mamy stronę docelową ze słowem kluczowym, im częściej występuje w treści, tym lepszy uzyskujemy wynik jakości.
  Przygotowuję kilka wersji tej samej strony z innym, przyjaznym urlem – np. szkoła jazdy, nauka jazdy, prawo jazdy, mamy wtedy wytłuszczenie w linku wyświetlanej reklamy (na każdej stronie zastępujemy pokrewne słowa kluczowe w treści). Następnie, aby uniknąć wewnętrznego duplicate content, należy wyłączyć indeksowanie powielonych stron, dodać rel=’nofollow’. Dla wordpressa stosuję tę wtyczkę: http://wordpress.org/extend/plugins/ultimate-noindex-nofollow-tool/ . Do tego powtórzenia słów kluczowych w reklamie i CTR rośnie w oczach! Świetny post, pozdrawiam

   1. Ciekawa moze i jest, ale chyba podchodzi pod Black Hat SEO. Ja nie szukam problemow 🙂

 4. Dzięki za omówienie zasad. Prowadzę swoją pierwszą kampanię i nie do końca rozumiałem jak wynik jakości wpływa na płatność za kliknięcie. Jeszcze raz dziękuję.

Sliding Sidebar