Dane demograficzne w Google Analytics – trochę informacji

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Dzięki za tą informację. Wspominasz, że dane demograficzne nie są dostępne w Universal Analytics, jednak co mogę zrobić gdy już korzystam z kodu UA? Czy mogę spokojnie podmienić kod na ten ze śledzeniem danych demograficznych?

 2. Możesz rozwinąć? Nie rozumiem:) 1. Google może przypisywać wiele kategorii do jednej przeglądarki stąd jak łatwo można zobaczyć, w raportach dotyczących zainteresowań liczba wizyt z poszczególnych kategorii nie równa się sumie wizyt.

  1. Może trochę skrótem myślowym pojechałem 😉

   Więc tak: Jeśli ktoś wchodzi na Twoją stronę to jest 1 wizyta. Ale ten odwiedzający może mieć więcej niż jedno zainteresowanie np. samochody i modę. Wtedy jego odwiedziny wpadną w obie te kategorie. Stąd jak dodasz odwiedziny po kategoriach to będzie ich dwie, a faktycznie jest jedna. 😉 Czyli liczba wizyt po kategoriach jest raczej do analiz najpopularniejszych, wśród odwiedzających a nie faktycznej liczby wizyt.

 3. 3. Dane demograficzne nie są obecnie obsługiwane w Universal Analytics. Dane demograficzne zbierane są tylko w przypadku kodu ga.js, a nie nowego kodu UA analytics.js.

  Ehh, nie zajarzyłem, że to dwa oddzielne tematy. Sądziłem, że to właśnie w ramach Universal Analytics możliwe jest śledzenie danych demograficznych. Dlatego zmieniłem kod na analytics.js, a tu “kod śledzenia Analytics nie obsługuje funkcji wyświetlania danych demograficznych i zainteresowań”. Dzięki za rozjaśnienie!

  Czyli teraz pozostaje dylemat – universal czy dane demograficzne…

  1. Tak jak pisałem na Google+. Dla mnie wybór jest prosty. Obecnie nie rekomenduje jeszcze przechodzenia na UA. Za wcześnie dla mnie. Czekam na wszystkie funkcjonalności 🙂

 4. Bug tracked!
  Cześć Przemku, pod linkiem ‘Menedżera preferencji reklam’ w hrefie brakuje protokołu co kończy się wylądowaniem na odludziu 404 🙂

 5. Czy dane demograficzne nie pochodzą przypadkiem z logowań na strony zrzeszonych w ramach doubleclick a nie tylko z profilu tych stron? Czyli np. z logowań do sklepów internetowych?

 6. bardzo ciekawy artykuł:)

  ciekawe jak będzie wyglądała w praktyce skuteczność tych danych (np. kilka osób na jednej przeglądarce).

 7. a co z wiekiem poniżej 18 lat, jak sprawdzić ilu niepełnoletnich trafia na serwis

Sliding Sidebar