Branża marketingu internetowego – największe wyzwanie

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Cała prawda. Firmy szukają specjalisty w jednej osobie z takich zakresów jak: adwords, seo, social media, grafik, programista, copyrighter.

  2. We wpisie jest napisane o kosztach zatrudnienia złego pracownika. Często firmy zatrudniają osoby oczekując cudów i potem stwierdzają, że to pracownik jest zły bo nie potrafi pisać dobrego contentu i jednocześnie programować w php.

    1. Oczywiście. To jest kwestia błędnych oczekiwań. One biorą się z braku wiedzy kogo potrzebuję i jakich kompetencji. Na końcu jednak są koszty, za które, w większości wypadków, są odpowiedzialne firmy a nie pracownicy.

  3. Najgorsze dla nas, pracodawców to właśnie zatrudnienie nieodpowiedniego pracownika. Tracimy sporo na tym

    1. Myślę, że jednak wiele zależy od nas – pracodawców. Tak jak napisał wyżej Michał – często zbyt dużo wymagamy. Często również oferty pracy jakie się przewijają mają złe proporcje – firmy oferują niewiele w zamian za wygórowane oczekiwania. W konsekwencji do firm trafiają CV osób, które nie są w stanie sprostać wymaganiom firm, a firmy zatrudniają te osoby, ponieważ same więcej nie mogą zaoferować. I błędne koło się zamyka.

  4. Firmy, które w ogłoszeniu o pracę wymieniają milion umiejętności i specjalności, same sobie podstawiają nogę – nie mając konkretnych oczekiwań, ciężko im będzie znaleźć konkretnego pracownika 😉

  5. Zatrudnienie dobrego specjalisty na rynku łatwe nie jest..nie chodzi tu nawet o wysokość zaróbków, ale o podejście biznesowe, zaangażowanie i merytoryke jaką owy kandydtat powinien sie wyróżniać. Tworzenie takich kursów to dobry krok na przysżłość, mam nadzieje po nich głowa ale i oczekiwania kandydatków będa wprost proporcjonlane do rzeczywistej ich wartości.

  6. Tutaj chyba widać argument przemawiający za tym, że multitasking na danym stanowisku, nie zawsze jest zaletą. 😉
    Fajny wpis, pozdrawiam.

  7. Zatrudnienie dobrego specjalisty wcale nie jest prostym wyzwaniem. Aby znaleźć osobę godną polecenia proces rekrutacji musiałby być podzielony na kilka etapów. Wyeliminowałoby to przyjęcie osób, które nie nadają się na dane stanowisko 😉

  8. Jedna osoba odpowiedzialna za wszystko.. Stały model w wielu firmach.
    A wcześniej nie słyszałem o szkole Performance Marketingu..ciekawa sprawa

  9. Sprawdza się jednak powiedzenie, że jak ktoś jest do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego. 🙁

  10. Wiedzę na temat marketingu internetowego powinno stale się poszerzać. Mogą posłużyć do tego liczne książki opracowane przez specjalistów, ale również blogi i artykuły. Wymiana doświadczeń to także cenne źródło informacji. bardzo ciekawy wpis.

  11. W punkt. Co do pozyskiwania wiedzy, to myślę, że wciąż niedoceniane są wszelkiej maści kursy online. Jest tego sporo, przy niewielkiej inwestycji i chęci poświęcenia czasu można się z wielu dziedzin dokształcić nie wychodząc z domu. Zamiast szukać idealnego supermana do marketingu, może lepiej wziąć osobę spełniającą połowę wymagań, i przez pierwsze 2-3 miesiące położyć duży nacisk na “doszkolenie” z reszty?

    1. W tej chwili widzę, że dobrze wyszkolony (z mocnymi fundamentami) kandydat na specjalistę szybko potrafi dociągnąć do poziomu specjalisty. Czemu? Bo do niedawna w ogóle nie było dobrych szkoleń i masę czasu zabierało uczenie się na błędach. Dobre fundamenty to podstawa, reszty można się douczyć samemu. Problem jest też taki, że żeby ta nauka szła jakoś do przodu to chociaż trochę trzeba to lubić 😉

  12. Branża marketingowa posiada bardzo duży potencjał, jednak wykorzystać go mogą tylko osoby, które na prawdę tego chcą. Niektórzy po prostu się do tego nie nadają, a próbują zaistnieć w tej dziedzinie życia. Warto jednak próbować i doskonalić swoją wiedzę i umiejętności by dołączyć do grona specjalistów z zakresu marketingu 😉

  13. Owszem, marketing internetowy to wyzwanie, ale za to jakie! Chyba nie ma drugiej równie dynamicznej branży.

  14. Wydaje mi się, że problem lezy po dwóch stronach. Raz, pracodawcy wymagają, aby jeden człowiek znał się na wszystkim, co przecież jest nierealne, a z drugiej strony ludzie idą na rozmowę o pracę i wiedzą, że nie są w stanie wszystkiego zrobić, ale decydują się przyjąć ofertę, czasem sami upewniają pracodawcę, że podołają.

  15. Marketing internetowy to podstawa w dzisiejszych czasach. Trzeba tylko umieć go robić bo inaczej przyniesie odwrotne efekty.

  16. Tworzenie takich kursów to dobry krok na przyszłość, branża internetowa bardzo szybko sie rozrasta mam nadzieje po nich głowa ale i oczekiwania kandydatów będą wprost proporcjonalne do rzeczywistej ich wartości.

    Zatrudnienie dobrego specjalisty na rynku łatwe nie jest..nie chodzi tu nawet o wysokość zarobków, ale o podejście biznesowe, zaangażowanie i merytoryke jaką kandydat powinien sie wyróżniać.

Sliding Sidebar