Analityka internetowa – najważniejsze aspekty w 2016 r.

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Niestety fakty są takie, że narzędzia są, lecz bardzo rzadko wykorzystujemy ich możliwości. Ciągle próbuję z tym walczyć, lecz nieudolnie. Nie dość, że klient o tym nie myśli, to druga strona, czyli dom mediowy, unika bardziej skomplikowanej roboty lub nie ma na nią czasu. Integracja CRM, załatwiłaby problem błędów pomiaru, w wielu sklepach e-commerce, lecz są przypadki, że klient wybiera błędne dane, w kontekście oszczędności na prowizji. Jeszcze długa droga i wiele takich publikacji przed nami, do pełni sukcesu i pełnej integracji:)

  1. Dokładnie – rośnie nam liczba informacji do przetworzenia oraz możliwości do ich mierzenia jednak jak sam wspomniałeś, czasami jest problem z chęcią ich użycia lub opierania się o złe dane. Jeszcze pamiętam jak klient mówił mi, że mobile u niego nie sprzedaje – pokazałem mu ścieżki dotarcia oraz fakt, że gdy działały kampanie mobile to miał bardzo dużą liczbę zakupów na desktop z zapytań branżowych – czyli, użytkownik oglądał na mobile, aby następnie dokonać zakupu tam gdzie mu wygodnie.

 2. Myślę, że kluczowa kwestia została poruszona już na początku artykułu, tj. niedobór analityków w branży. Rozwinęły nam się różne inne profesje, może potencjalnie bardziej efektowne i kuszące, a gdzieś w połowie drogi zapomnieliśmy o analitykach; zwłaszcza o tych ściśle nakierowanych na analizowanie konkretnego wycinka. Tutaj często wychodzi problem, o który wspomniał Łukasz, czyli unikanie bardziej skomplikowanej roboty bądź brak czasu, i wcale mnie to nie dziwi. Jeżeli ktoś w firmie ma do zrobienia dwie rzeczy równocześnie, to przeważnie postawi na tą, której efekty będą bardziej dostrzegalne. Można to zrozumieć. Dlatego niezbędnym zdaje się doinwestowanie pozycji analityków w firmach i zgodzę się, że tak jak to zostało powiedziane w artykule – zapotrzebowanie na nich rośnie lawinowo.

 3. Genialne rozwiązania wymagające jednak bardzo dużej wiedzy i sporo praktyki. Firmy, które potrafią integrować i wykorzystywać dane, które można gromadzić za pośrednictwem własnej strony internetowej są skazane na sukces, nie ważne co chcą sprzedawać w internecie. Jedno jest pewne – analityka to przyszłość.

 4. Troszkę mnie na początku przeraziła wielkość tego wpisu, ale szybko zmieniłem zdanie. Polecam bardzo, dużo ciekawych informacji i oczywiście gratulacje dla autora!

 5. Bardzo przydatny wpis- napewno wykorzystam tą wiedzę, aby przybliżyć klientom temat analityki 🙂

 6. Jak widać narzędzi i możliwości do analizy danych jest coraz więcej, ale z jednej strony może brakować czasu na szczegółową analizę, a z drugiej potrzebne są do niej szczegółowe informacje przekazane przez klienta. Większość firm spotkała się pewnie z problemami wdrożenia tak podstawowych rzeczy jak śledzenie konwersji, pomiaru połączeń czy konfiguracji e-commerce.

 7. Świetny artykuł i bardzo dużo przydatnej wiedzy i informacji, którymi można się dzielić z Klientami – i nie tylko 🙂 Dzięki

 8. Zgadzam się z poprzednikami, opisałeś świetne narzędzia, myślę jednak, że nie szybko będziemy z nich na co dzień korzystać. Brakuje wyciągania odpowiednich wniosków z wyników analizy. Jednak wizja posiadania wszystkich narzędzi w jednym worku jest kusząca. Pozdrawiam

 9. Jak dla mnie artykuł jest przejrzysty i treściwy. Wiele pomocnych informacji, warto zagłębić się w szczegóły 🙂

Sliding Sidebar