9 rad dotyczących nagłówków AdWords

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ciekawe i wartosciowe. dodałbym jeszcze jeden dość oczywisty punkt, ale często zapominany.
    “Porównaj swój nagłówek z konkurencją i zastanów się czy sam byś w niego kliknął” – czasem wydaje nam się, ze wymyśliliśmy coś bardzo oryginalnego (najtańsze, najlepsze, itp), a potem sie okazuje, ze 7 na 10 reklam ma identyczne lub zbliżone nagłówki bo wszyscy inni byli równie oryginalni. Banalne, ale niestety prawdziwe.

    1. Cześć,

      Dokładnie tak. Bardzo słuszny punkt. Między innymi o tym właśnie problemie mówiłem na Semcampie 😉

  2. Słuszne rady dotyczące nagłówków w AdWords 🙂 Właściwie jedyna moja uwaga dotyczy punktu 5 – “odwróć psychologie”. O ile nie mam wątpliwości co zwiększenia w ten sposób klikalności reklamy, to jednak wydaje mi się wątpliwym zwiększenie w ten sposób konwersji. Jakby nie patrzeć, to “wezwanie do działania” wpływa na cały proces zakupu.
    Innymi słowy wydaje mi się, że “odwróconą psychologię” można zastosować w wielu przypadkach, ale nie ryzykowałbym przy e-commerce.

    1. Cześć Michał,

      Odwrócenie psychologii działa jedynie jeśli to się kontynuuje na stronie docelowej a później proces się odwraca 😉 Trochę to zakręcone ale negację można przerobić na akceptację, ale wymaga to już czegoś więcej niż napisanie jednego tekstu reklamowego. Potrzeba trochę więcej doświadczenia copywriterskiego. No ale zgadzam się z Tobą w jednym – nie jest to dla wszystkich 😉

  3. Ciekawe uwagi.
    Nie wspomniałeś tylko o USP, o czym wspominałeś na SEMCAMPIE.
    Warto trochę inaczej przedstawić siebie względem konkurencji i o ile to możliwe właśnie w nagłówku o tym wspomnieć.
    Co do odwracania psychologii, to potężna “broń” i używana z rozwagą, może przynieść świetne rezultaty i w ctr i w konwersji. Działało na kogoś w dzieciństwie polecenie “nie baw się zapałkami”?:)

    1. Dzięki, że wspomniałeś o USP, które jest nierozerwalne z tym tematem. Zresztą z całym marketingiem. Nie wspomniałem o nim bo i tak chce coś wiecej napisać w oddzielnym poście 😉

  4. Czy rzeczywiście stosowanie znaków typu #@& itp bez uzasadnienia daje efekty? Nie obniża to przypadkiem wyniku jakości albo nie spowoduje usunięcia reklamy przez Google? Nie wyobrażam sobie by nagłówek typu:”#Usługi krawieckie#” przeszedł.

    1. To spróbuj 😉 Nie uważam aby używanie tego typu znaków w rozsądny sposób miało obniżyć QS. Zwłaszcza jeśli podniesie CTR reklamy przez zwiększenie jej widoczności. Nawet może znaczenie podnieść QS. Sprawdź czy nie przejdą takie reklamy. Mi wiele takich przeszło i nie tylko takich 😉 Oczywiście system ewoluuje i nie wykluczone, że takich technik będzie można wykorzystywać mniej, ale nie są to znaki zabronione i można ich używać.

  5. Aby Twój tekst reklamowy został dopuszczony do wyswietlania nie może zawierać znaków typu „#”, „$”, „@”

    1. Niestety nie mogę się zgodzić z Tobą, że nie mogą zawierać. Cytując zasady redakcyjne :

      Znaki interpunkcyjne i symbole

      Należy stosować standardowe znaki interpunkcyjne i symbole.

      Należy unikać powtarzanych, zbędnych lub służących do ozdoby znaków interpunkcyjnych i symboli.
      Tytuł nie może zawierać wykrzyknika.
      Cały tekst reklamy może zawierać tylko jeden wykrzyknik.
      Symbole, liczby i litery muszą odzwierciedlać własne prawdziwe znaczenie.

      Należy unikać, to nie znaczy, że nie wolno używać. Te znaki mogą być użyte jeśli są uzasadnione, a to często nasza subiektywna ocena zasadności, która często przechodzi 😉 Polecam spróbować.

      tutaj cytowanyartykuł pomocy AdWords na temat zasad redakcyjnych

  6. Ale już dwóch ** czy ## GAdwords nie przyjmuje. Podobnie wykrzyknika w nagłówku. Przynajmniej mnie zawsze wyrzuca. Przemku, zzy masz jakiś dowód, wskaźnik, że nagłowki z niestandardowymi znakami (*%#) lepiej się sprzedawały niż zwykłe? Robiłeś eksperyment?

    1. No nie da rady wszystkiego wrzucić, wykrzyknika nie udało się wstawić już od jakiś 2 lat chyba 😉 ;). W żadnej nowej reklamie tego się nie da zrobić (czy modyfikacji starej). Co do testów to oczywiście robiłem takich testów wiele. Wszystko zależy od konkurencji na dane frazy bo jak są szablonowe, nudne reklamy to takie znaczki dodatkowe bardzo często dawały skok CTR nawet na niższych pozycjach. Ale jak są reklamy zróżnicowane, bardziej kreatywne to te dodatkowe znaki dodawane “bez sensu dla treści reklamy” mogą nawet obniżyć klikalność. Takie dodawanie znaków może zmniejszyć czytelność reklamy. Osobiście jestem ostrożny teraz w dodawaniu takich znaków i robię to tylko jak nie mam już innego pomysłu na podniesienie atrakcyjności (klikalności) reklamy.

  7. hej,
    mam pytanie i jeśli mogę to zadam je tutaj 🙂
    czy jest możliwe ustawienie oddzielnej reklamy, tzn nagłówka i treści dla każdego ze słów kluczowych w danej grupie reklam ?

    1. Da się przy pomocy Keyword insertion Tool. Jednak trzeba używać tego narzędzia ostrożnie, bo tresć może wyglądać nierzadko dziwnie. W naszym języku są odmiany 😉 Trzeba dokładnie przyjrzeć się słowom w grupie i zastanowić się czy wszystkie tak samo dobrze będą pasować do reszty treści. Innym rozwiązaniem, z mojego punktu widzenia lepszem, jest stworzenie oddzielnych grup dla najważniejszych słów w grupie.

  8. Bardzo ciekawy artykuł, mimo upływu już czasu cały czas bardzo aktualny. W szczególności tyczy się to biznesu lokalnego i odwołania się do ceny która oddziałuje na osoby chcące nabyć produkty i usługi – potencjalnych Klientów.

Sliding Sidebar