Pozycjonowanie w Google za pomocą Google Maps

Leave a Reply

Comment as a guest.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Wszystko pięknie, ale przydałby się temat, w jaki sposób uzyskać dobrą pozycję na samej liście firm pokazującej się w Google Maps, na dane frazy, poza prawidłowo wypełnionym formularzem w “Centrum Firm Lokalnych”.

  2. Zgodzę się, że to fajna metoda na pozycjonowanie. Jednak zauważyłem, że jeszcze na dzień dzisiejszy internauci mało zwracają uwagę tą mapkę, a skupiają się przede wszystkim na tekstowych wynikach wyszukiwania. Prawdopodobnie bierze się to stąd, że znaczenie odległości przy współpracy w dzisiejszych czasach zaczyna odgrywać coraz mniejszą rolę.

    Dlaczego? Coraz bezpieczniejsze transakcje internetowe, szybkie dostawy i bogate oferty sklepów internetowych. Poza tym wszystkim dodał bym jeszcze przysłowie “Najciemniej jest pod latarnią” 🙂

  3. zabrakło informacji o tym jak konkurować z innymi o czołowe pozycje, gdy chętnych na daną frazę kluczową jest więcej niż 10-ciu. Ktoś wie gdzie znajdę dobre informacje o tym jak pozycjonować mapy google?

  4. Ten artykuł jest już nie aktualny. Juz samo umieszczenie nazwy miejscowosci na poczatku wpisu itp itd nie wystarczy. Kompletny przezytek

    1. No cóż to zaproponuj coś ciekawego, zamiast tylko krytykować… . Poza tym ten post już trochę ma, więc za aktualność jego nie mogę odpowiadać. Pozdr

  5. yyy troche mylący jest tytuł posta 🙂 a przynajmniej ja szukałem czegoś bardziej technicznego 🙂 widziałem też Twoją kompilację parametrów które wpływają na pozycję w google maps, ale ona też była bardzo ogólna. Natomist fajnie, że pofatygowałeś się ze srobieniem jakiś testów. Może żrób testy dla większej liczby paremetrów jak np:
    -pozycja strony w SERPIE
    -komentarze
    -obecność na prywatnych mapach użytkowników google maps

    Pozdrawiam

  6. W pozycjonowaniu map Google robot zlicza i uwzględnia dane adresowe firmy np:

    Dietla 40 Kraków
    tel. 60 288 57 62
    Stomatolog Kraków

    Zauważyłem że bardzo ważne jest by separowanie nr. telefonu tak by zgadzał się z wzorem jaki istnieje w wizytówce. Czyli nie typowa komórka 602885762 czy 602-885-762 ale 60 288 57 62.

    Wiadomym jest, iż posiadanie wpisu u zaufanych dostawców danych adresowych typu pf.pl czy firmy.net wzbudza zaufanie do danych tym samym do witryny.

    Ważne jest by wpis pojawiał się we właściwej kategorii czyli np. agencje ochrony na z zakładkach opatrzonych tagami o spokrewnionych działalnościach.

    Z moich obserwacji wynika także ważny fakt. Wpisy wcale nie muszą znajdować się jedynie u wyżej wymienionych. Każda witryna z wysokim wskaźnikiem PR, ma podobne oddziaływanie. To daje oczywiście spore pole do popisu, myślącym. No i najważniejsza część.

    Działania w Goole Maps muszą być wsparte konwencjonalnymi technikami czyli tradycyjne SEO. To gwarantuje wymienność wyników, w przypadkach sporego obciążenia z Google Maps do organicznych i na odwrót.

    Spamowanie danych w witrynach o PR = N/A nadaje witrynie filtr. Także z głową, ale do przodu!

  7. Mam pytanie – Jestem w trakcie optymalizacji strony dwwam.pl . strona sama pozycjonuje się w wynikach organicznych na pierwszym miejscu pod hasłem “domy wczasowe”. Zabieram się za pozycjonowanie za pomocą mapy – czy dla lepszego indeksowania mapy lepiej jest w tytule napisać “Dom Wczasowy Zakopane” czy
    WDW Zakopane (od Wojskowy Dom Wypoczynkowy) bo tak w teorii te domy powinny się nazywać. Liczba zapytań o WDW jest znikoma. W opisie napisałem Ośrodek Wypoczynkowy Zakopane ….

    Czy taka forma jest do zaakceptowania ?

    1. Zawsze lepiej jest umieścić w tytule coś co jest bliższe zapytaniom użytkowników. Czyli dla mnie dobrym wyborem jest Dom wczasowy Zakopane. Teraz zdarza się, że jak są słowa kluczowe w tytule a nie nazwa własna to tytuł taki może nie zostać zaakceptowany. Problemem jest, jak w tym przypadku, jak nazwa składa się z potocznych słów kluczowych. Czasem bywa, że tytuł jest przez to odrzucony. Ale warto próbować 😉

      Opis to coś co ma tłumaczyć czym właściciel wizytówki się zajmuje. Dobrze jest oczywiście utrzymać bliskość z tytułem i zawrzeć ważne słowa kluczowe, ale nie polecam przeładowywania nimi bo to może powodować odwrotny skutek.

Sliding Sidebar